Leasing aut używanych

Maksymalny wiek samochodu

Jeśli decydujemy się na leasing aut używanych, istnieją pewne ograniczenia. Firmy leasingowe w większości wolą leasingować tylko nowe pojazdy lecz istnieją również firmy, których tematem przewodnim jest leasing aut używanych. Zwykle pojazd nie może być starszy niż 3 lata. W ostateczności, niektóre firmy godzą się również na pojazdy cztero- i pięcioletnie. Bardzo nieliczna ilość firm decyduje się na leasingowanie aut sześcioletnich. Z pewnością żadna z większych firm nie będzie chciała podpisać umowy leasingowej na tak stary sprzęt. Wszystko dlatego, że korzyści finansowe dla firmy leasingowej będą bardzo niskie w porównaniu z możliwymi komplikacjami.

Ile można leasingować samochód używany

Istnieje zasada, która mówi, że po zsumowaniu wieku pojazdu i okresu leasingu, liczba nie może przekroczyć ośmiu lat. W praktyce więc, na trzy letni pojazd dostaniemy leasing aut na okres maksymalnie sześćdziesięciu miesięcy. Pojazd czteroletni skraca okres leasingu do czterdziestu ośmiu miesięcy. Pięcioletni to już tylko okres maksymalnie dwóch – trzech lat leasingu. Leasing aut zakłada naturalnie wyjątki od tej reguły, lecz nie są one duże i są zdecydowanie bardzo rzadko stosowane.

Ile wyniesie nas wpłata wstępna

W najgorszym wypadku, decydując się na leasing aut będziemy zmuszeni do zapłaty wpłaty inicjalnej o wysokości maksymalnie czterdziestu pięciu procent ceny pojazdu. Wysokość opłaty na leasing aut używanych zależy głównie od polityki leasingodawcy, wieku pojazdu i źródła jego pochodzenia. Zwykle opłata początkowa zamyka się w przedziale od piętnastu do dwudziestu pięciu procent wartości pojazdu.

Pochodzenie samochodu także jest ważne

Jeśli wybierzemy leasing aut to pochodzenie auta jest kluczowe. Wiele firm leasingowych pozwala na leasingowanie aut tylko z najlepszych i sprawdzonych źródeł, np. autoryzowanych leasingdealerów. Nieliczne firmy pozwalają na leasing aut z importu i komisów. Pochodzenie jest ważne, gdyż to firma leasingowa staje się właścicielem pojazdu i w przypadku jakichkolwiek sporów to ona odpowiada za pojazd. Z osobą prywatną albo kimś, kto sprowadza samochody z zagranicy może być problem z komunikacją lub jej zlokalizowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × four =